Recept na osvěžující okurkovou limonádu

Salátové okurky nejen dobře chutnají a v letních dnech osvěží, ale mají také i skvělé účinky na naše tělo. Co všechno tenhle zelený zázrak dokáže?

Okurka je velice dobrá potravina proti obezitě a celulitidě. Pokud jste se rozhodli, že je teď ten správný čas na hubnoucí kúru do plavek, zařaďte do svého jídelníčku právě okurky. Obsahují 95% vody a umí skvěle zasytit. Pokud se zároveň chcete zbavit celulitidy, potírejte si problémové partie plátkem okurky. Kůže se vám zpevní.

Pokud okurkovou limonádu neznáme, tak si určitě představíme jejích chuť něco jako okurkovou zálivku nebo nakládané okurky. Ale není tomu tak. Do okurkové limonády totiž nepřidáváme sůl a pepř jak je tomu zvykem u okurkových zálivek. Při výrobě okurkové limonády totiž potřebujeme jiné ingredience: limetku, třtinový cukr a popřípadně další ovoce pro zpříjemnění chuti.

A teď už přejdeme na samotný recept.

Co je potřeba

  • jedna velká okurka (nejlépe v BIO kvalitě, aby jsme využili její slupku)
  • jedno zelené jablko (pro lepší chuť)
  • jedna limetka
  • lžičku třtinového cukru
  • mixér nebo odšťavňovač

Velkou čerstvou okurku NELOUPEME a omyjeme. Z okurky nakrájíme tři tenká kolečka na okrasu a stejně to uděláme i s limetkou. Zbytek okurky odšťávníme nebo rozmixujeme se zeleným jablkem. Do limonády vytlačíme limetku, posypeme třtinovým cukrem, doplníme studenou vodou dle chuti a zamícháme. Limonádu podáváme vždy chlazenou. Servírovací sklenice ozdobíme plátkem okurky a limetky. V létě můžeme do okurkové limonády přidat i led.

Další článek

v diskusi je 0 příspěvků

Diskuze
Napsat nový komentář